Alkomat miej zawsze podczas wyjazdu na imprezę, o której wiesz, że nie będzie "sucha"

Nawet, mamy zamiar długi czas bawić

Jeśli wybraliśmy się do znajomych albo na jakąś imprezę samochodem, nie możemy pić alkoholu. Nawet, jeśli mamy zamiar długo się bawić, to lepiej nie ryzykować. Lepiej wybrać piwo bezalkoholowe albo drinki bezalkoholowe, które serwuje lokal.

Stróżom prawa wolno żadnego przyczyny

Jeśli nie możemy sobie odmówić złocistego napoju, ale przewidujemy zakończenie zabawy nad ranem, dla pewności kupmy alkomat. Alkomaty nie są niczym wstydliwym - pod warunkiem, że używamy ich za wczasu, a nie badani przez policję na drodze albo komisariacie. Stróżom prawa nie można dać żadnego powodu do badania. Na drodze zawsze musimy być trzeźwi, świadomi.

By narażać koszty taksówki

Bezalkoholowe piwo jest bezpiecznym rozwiązaniem w przypadku, gdy udajemy się samochodem do jakiegoś lokalu i nie wiemy, kiedy wrócimy. Żeby nie narażać się na koszty taksówki odstawienia auta pod dom, podczas takich spotkań pijmy jedynie bezalkoholowe drinki.

Koktajle bezalkoholowe oferowane są przeróżnych smakach

Ale jeśli nie możemy sobie odmówić alkoholu, sięgnijmy po koktajle bezalkoholowe. Wówczas zaspokoimy głód i etanol szybciej się będzie rozkładać w naszym organizmie. Koktajle bezalkoholowe dostępne są w przeróżnych smakach. Na pewno wybierzemy coś smakowitego. Możemy ewentualnie domówić jakieś danie albo pieczywo i wędlinę.

Dzisiaj alkomaty są doceniane

Warto trzymać w samochodzie alkomat . Dzisiaj alkomaty nie są doceniane. Tymczasem one również pełnią w pewnym stopniu funkcję prewencyjną. Ich rolę można przyrównać do antyradarów, tyle że tych drugich w Polsce i wielu krajach nie można używać.