Kontrola GPS może stać się przyczynkiem do oszczędności na flocie

Zakup samochodu na firmę z pewnością jest ważnym elementem działania każdego, dużego przedsiębiorstwa. Z racji na fakt, że na ich utrzymanie idą sporej wielkości środki finansowe, zawsze można próbować je optymalizować. Jednym z elementów prób oszczędności na flocie pojazdów z pewnością może być kontrola GPS. Bardzo ważny jest fakt, że rozwiązanie w dzisiejszych czasach nie poraża ceną.

Pierwszym z kroków w stronę kontroli GPS jest wybranie odpowiedniej firmy proponującej takie usługi. Gdy tylko odpowiedni gracz rynkowy zostanie wyłoniony, z powodzeniem można podpisać z nim umowę. Ta może mieć określony czas trwania lub być bezterminowa. Skutkiem podpisania umowy będzie umówienie się na montaż pozycjonera. W każdym z aut flotowych zamontowane zostanie urządzenie do komunikacji z satelitą, a następnie sparuje się je z komputerem pokładowym pojazdu. Tak skalibrowany system będzie w stanie dać klientowi bardzo dużą ilość informacji.

Uzyskanie wszelakich danych na temat wybranego pojazdu odbywa się za pomocą specjalnego panelu internetowego. Aby się do niego dostać, należy wejść na odpowiednią stronę i zalogować się. Kolejnym krokiem będzie wpisanie identyfikatora auta. Od tego momentu sprawdzić możemy nie tylko lokalizację pojazdu, ale także bardzo szczegółowe informacje odnośnie jego użytkowania. W systemie pokażą się takie dane jak: czas jazdy, przebyta droga, prędkość średnia i maksymalna oraz rozliczenie zużycia paliwa i tankowań. Co więcej, jeżeli wybierzemy bardziej zaawansowaną opcję abonamentu możemy dostawać także informacje na temat obrotów silnika, długości jego pracy na biegu jałowym, czy nawet temperatury jaka panuje w chłodni ciężarówki.

Aby utrzymać cały system przy pracy, przedsiębiorstwo na mocy umowy zobowiązuje się do płatności comiesięcznego abonamentu. Ten w przypadku każdego z aut wynosi nie więcej, niż kilkadziesiąt złotych. Suma jak widać nie tylko jest niewygórowana, ale także daje dostęp do bardzo cennych informacji na temat sposobu użytkowania pojazdu. Na ich podstawie można spokojnie planować oszczędności.